Ventoluxe VLX-TRN-150 150 mm Black Metalic Ventilation Fan
Be the first one to review this product
Features
Brand:
Ventoluxe
Product Category:
Metal Body
Model Name:
VLX-TRN
Sweep:
150 mm (6")
Bestofelectricals Assurance
Brand New
Secure Payment
100% Genuine Products
Manufacturer Warranty
Check serviceability at your Pincode:
MRP:
Rs. 3290
Selling Price:
Rs. 2797
You Save:
EMI Starts From
View Plans
Bank Names
Kotak Mahindra Bank
ICICI Bank
Axis Bank
IndusInd Bank
HDFC Bank
HSBC Bank
Yes Bank
RBL Bank
Bank Of Baroda
Standard Chartered Bank
Pay Gate Amex
IDBI Bank
Kotak Mahindra Bank
ICICI Bank
Axis Bank
IndusInd Bank
HDFC Bank
HSBC Bank
Yes Bank
RBL Bank
Bank Of Baroda
Standard Chartered Bank
Pay Gate Amex
IDBI Bank
Period
EMI
Interest Amount
Total Amount
2797
75 (16%)
132 (16%)
190 (16%)
248 (16%)
368 (16%)
490 (16%)
615 (16%)
743 (16%)
75 (15.99%)
132 (15.99%)
190 (15.99%)
248 (15.99%)
367 (15.99%)
489 (15.99%)
75 (16%)
132 (16%)
190 (16%)
248 (16%)
368 (16%)
490 (16%)
66 (14%)
115 (14%)
178 (15%)
232 (15%)
344 (15%)
458 (15%)
694 (15%)
58 (12.5%)
103 (12.5%)
160 (13.5%)
209 (13.5%)
308 (13.5%)
75 (16%)
132 (16%)
190 (16%)
248 (16%)
368 (16%)
490 (16%)
61 (13%)
115 (14%)
178 (15%)
232 (15%)
344 (15%)
458 (15%)
61 (13%)
115 (14%)
166 (14%)
232 (15%)
344 (15%)
490 (16%)
743 (16%)
56 (11.88%)
115 (14%)
178 (15%)
232 (15%)
344 (15%)
458 (15%)
66 (14%)
115 (14%)
166 (14%)
217 (14%)
344 (15%)
458 (15%)
61 (13%)
107 (13%)
154 (13%)
201 (13%)
75 (16%)
132 (16%)
190 (16%)
248 (16%)
Qty:
i
h
Related Product
Wadbros B6 Ventilation Fan
Wadbros Eco 4 Ventilation Fan
Wadbros Eco 6 Ventilation Fan
Wadbros Kitchen Cool 6 Ventilation Fan
Cata X-MART 12 White Ventilation Fans
Cata X-MART 15 White Ventilation Fans
Wadbros Kitchen Star 6 Ventilation Fan
Wadbros Kitchen Star 8 Ventilation Fan
Wadbros M4 Ventilation Fan
Wadbros M6 Ventilation Fan
Wadbros Sweep 06+ With Shutter Ventilation Fan
Wadbros Sweep 6 Ventilation Fan
Ventoluxe VLX-TRN-200 200 mm Black Metalic Ventilation Fan
Wadbros Vent F4 SS Ventilation Fan
Wadbros Vent F4 Ventilation Fan
Wadbros Vent F6 SS Ventilation Fan
Wadbros Vent F6 Ventilation Fan
Wadbros Vent L4 Ventilation Fan
Wadbros Vent L6 Ventilation Fan
Wadbros Vent N4 Ventilation Fan
Wadbros Vent N6 Ventilation Fan
Wadbros Vent O 4 SS Ventilation Fan
Wadbros Vent O 4 Ventilation Fan
Wadbros Vent O 6 Premium Ventilation Fan
Wadbros Vent O 6 SS Ventilation Fan
Wadbros Vent O 6 Ventilation Fan
Wadbros WAD IL 10 Inline Ventilation Fan
Wadbros WAD IL 15 Inline Ventilation Fan
Wadbros WAD IL 20 Inline Ventilation Fan
Wadbros WAD IL 25 Inline Ventilation Fan
Wadbros WAD IL 31 Inline Ventilation Fan
Ventoluxe VLX-F-06 150 mm White Ventilation Fan
Product specification
Brand
Ventoluxe
Product Category
Metal Body
Model Name
VLX-TRN
Sweep
150 mm (6")
Power
40 W
Voltage
240 V